Bądź jak Picasso! – plastyka kl. 6

Drodzy uczniowie klas 6-tych!

Zapraszam Was do wspaniałej zabawy ze sztuką!
Każdy z Was może być jak Picasso! Proponuję Wam zadanie z plastyki, a jednocześnie doskonałą zabawę dla Was i całej Waszej rodziny! “Picasso Face” to gra polegająca na stworzeniu własnego portretu przy użyciu elementów pochodzących z obrazów Picassa.


Po skończonej grze, kiedy będziecie mieć już narysowaną całą twarz, pokolorujcie ją za pomocą kredek, pasteli, flamastrów, akwarelek, możecie zrobić także wyklejankę z plasteliny lub innych materiałów, następnie wykonajcie zdjęcie pracy i prześlijcie je na adres mailowy:

paniodplastyki@wp.pl

Na wykonanie zadania (gry) macie czas do piątku 20 marca.
Prace możecie przynieść do szkoły, jak już będzie to możliwe – zrobię wystawę!

Na czym polega ta gra? Potrzebna jest zwykła kostka z oczkami do rzucania, biały papier i coś do rysowania. W tej grze może wziąć udział cała Wasza rodzina! Każdy gracz po kolei rzuca kostką. W zależności od tego ile oczek wypadnie – taki element twarzy rysujemy. Zaczynamy od pierwszej rundy, w której losujemy kształt twarzy. Następnie losujemy kształt oka lewego i prawego itd…

Miłej zabawy!!!

Poniżej plansza do gry. Możecie ją wydrukować w domu lub zapisać plik na komputerze, tak aby mieć ją przed oczami w czasie gry. Teksty na planszach są po angielsku:

 

Plansza nr 2 wyjaśniająca etapy rysowania:

Wzory/tekstury do uzupełnienia tła: