Fantastyczny świat Miró! – plastyka kl. 5

Drodzy uczniowie klasy 5-tej!

Zapraszam Was do wspaniałej zabawy ze sztuką!!!
Każdy z Was może być jak Miró! Proponuję Wam zadanie z plastyki, a jednocześnie doskonałą zabawę dla Was i całej Waszej rodziny! “Miró Skyscapes” to gra polegająca na stworzeniu własnego obrazu przy użyciu elementów pochodzących z obrazów hiszpańskiego artysty surrealistycznego: Joan’a Miró.

Po skończonej grze, kiedy będziecie mieć już narysowany obraz, pokolorujcie go za pomocą kredek, pasteli, flamastrów, akwarelek, możecie zrobić także wyklejankę z plasteliny lub innych materiałów, następnie wykonajcie zdjęcie pracy i prześlijcie na adres mailowy:

paniodplastyki@wp.pl

Na wykonanie zadania (gry) macie czas do piątku 20 marca.
Prace możecie przynieść do szkoły, jak już będzie to możliwe – zrobię wystawę!

Prace najlepiej wykonać w formacie A3!

Na czym polega ta gra? Potrzebna jest zwykła kostka z oczkami do rzucania, biały papier i coś do rysowania. W tej grze może wziąć udział cała Wasza rodzina! Każdy gracz po kolei rzuca kostką. W zależności od tego ile oczek wypadnie – taki element obrazu rysujemy. Zaczynamy od pierwszej rundy, w której rysujemy największy kształt główny, następnie losujemy kolejne elementy jak gwiazdy czy linie…

Miłej zabawy!!!

Poniżej plansza do gry. Możecie ją wydrukować w domu lub zapisać plik na komputerze, tak aby mieć ją przed oczami w czasie gry. Teksty na planszach są po angielsku: