Zakupy- zadania

Lekcja 19.03.20r.

Temat: Zakupy- zadania 

Zadania do wykonania:

Zadanie 4 str 197- podręcznik

wskazówki:

  1. obliczamy ile litrów żwirku żużywa kot przez rok (1 rok= 12 miesięcy)
  2. obliczmy ile paczek żwirku  MRUCZEK potrzebujemy :  wynik z punktu a dzielimy przez pojemność paczki (8l)
  3. mnożymy wynik z punktu b przez cenę jednej paczki Mruczek (15 zł) i teraz już wiemy ile przez rok zapłacimy za żwirek firmy Mruczek.
  4. punkt b i c powtarzamy dla żwirku PUSZEK i KICIA
  5. piszemy odpowiedź (który żwirek się najbardziej opłaca)

 

Zadanie 5 str 197- podręcznik

wskazówki:

  1. trzeba policzyć ile paczek mieści się w 1 kg ( 1kg= 1000g)- dzielimy 1000 przez 450. Można to poprostu  zapisać jako ułamek zwykły przecież dzielenie to kreska ułamkowa i skrócić, ale nie opłaca się wyłączać całości.
  2. wynik z punktu a mnożymy przez cenę jednej paczki
  3. zaokrąglamy wynik do 10 gr- do jednego miejsca po przecinku, do części dziesiątych (czyli np jeśli mamy 48,48zł to w zaokrągleniu do 10 gr będzie 48 zł 50 gr)

 

 

Zadania wykonujemy w zeszytach. Nie trzeba przesyłać zdjęć, ewentualne pytania piszemy na Librusie.

Miłej pracy 🙂